Az ítélet kimondta, hogy a jegyeket, bérleteket vásárló fogyasztók és a jegyterjesztő között fogyasztói jogviszony fennállt a jegyek, bérletek megvásárlásával. Így – és a vállalkozás általi vállalások alapján – az elmaradt fesztivál miatt a jegyek, bérletek vételára követelhető a jegyterjesztő vállalkozástól, az tehát helytállni köteles az elmaradt rendezvény miatti, fogyasztókat ért kárért. Az ítélet teljes szövege ide kattintva, a Budapesti Békéltető Testület Közleményei rovatban érhető el.
A vállalkozás korábban több pert is indított a Budapesti Békéltető Testület ellen különböző ügyekben hozott ajánlások hatályon kívül helyezése érdekében. Az ügyekben a fogyasztók kérelmük szerint a vállalkozástól jegyet, illetve bérletet vásároltak a Part Fesztiválra. A fesztivál 2010.07.28-08.01. között került volna megtartásra, azonban a rendezvény szervezője (Agárd Zenei Fesztivál Kft.) bejelentette, hogy elmarad a fesztivál.
A vállalkozás megtagadta a jegyek árának visszatérítését. A vállalkozás vitatta a fogyasztók kérelmének a jogosságát, a Budapesti Békéltető Testület eljáró tanácsai azonban megalapozottnak ítélték meg a fogyasztói kérelmeket, így ajánlásokat hoztak, mely a jegyek, bérletek árának visszatérítésére irányult.
A vállalkozás több ügyben bírósághoz fordult, miután a fogyasztóvédelemről szóló 1997. évi CLV. törvény (a továbbiakban Fgytv.) 34. § (4) bekezdése értelmében „a vállalkozás az ajánlás hatályon kívül helyezését a (3) bekezdésben foglaltakon túl - az ajánlás részére történt kézbesítésétől számított tizenöt napon belül - akkor is kérheti a békéltető testület székhelye szerint illetékes megyei bíróságtól, ha az ajánlás tartalma nem felel meg a jogszabályoknak.”
Jelen perben - akárcsak az eddig lezárult ügyekben - a Békéltető Testületnek adott igazat a bíróság. Az ítélet teljes szövege és indokolása ide kattintva olvasható el, a Közlemények rovatban.